SKEN
    
Spoločným úsilím k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.

Športový viacboj materských škôl údolia Bodvy

Druhý deň - 18.5.2023 sa v rámci Športovej olympiády mládeže údolia Bodvy uskutočnilo športové dopoludnie aj pre deti materských škôl.


Multifunkčné centrum pre deti a mládež v spolupráci s Mestským športovým klubom a Materskou školou Štvorlístok usporiadalo 1. ročník letných majstrovstiev "Športového viacboja všestrannosti materských škôl údolia Bodvy".
Do telocvične ZŠ ČSA 15 zavítali deti so svojimi pani učiteľkami až z 12 materských škôl z Moldavy nad Bodvou a okolia, kde na nich už čakal maskot podujatia Futbalka so svojimi 4 športovými disciplínami.
V úvode sa im prihovoril viceprimátor mesta Norbert Krušinský, svojim tancom ich pozdravili zumbistky p. uč. Lucie Baško (ZŠ ČSA 15), nasledovala spoločná rozcvička a súťaž sa mohla začať.
V skvelej športovej atmosfére sa deti snažili podať čo najlepšie výkony, navzájom sa povzbudzovali, zahrali sa spolu a zabavili.
A ako sa im darilo?
1. miesto - Napocska óvoda - Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont
2. miesto - Materská škola Medzev
3. miesto - Materská škola Stonôžka, Moldava nad Bodvou

Nikto z našich šikovných športovcov neodišiel bez medaily, a preto blahoželáme aj deťom z materských škôl:
- Materská škola Veselá zebra
- MŠ Mokrance
- MŠ Peder
- MŠ Dvorníky
- MŠ Cestice
- Materská škola Rosnička
- MŠ Poproč
- Materská škola Štvorlístok
- Százszorszép Óvoda

Ďakujeme všetkým spoluorganizátorom za skvelé dopoludnie plné pohybu, detského smiechu, radosti a zábavy. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia a nové kamarátstva.

Foto: Evka Mižakova